Amerika

Svetainėje, kaip ir antrajame žodyno tome „Pasaulio vietovardžiai. AMERIKA“ (Vilnius: Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas, 2008; plačiau žr. AMERIKOS rengėjai), teikiama apie 30 tūkstančių Amerikos žemyno vietovardžių su beveik 35 tūkstančiais įvairių nuorodų.

Iš viso Amerikos vietovardžių puslapių – 36 357.

Laikomasi tradicinių geografinių ribų: jis apima abu – Šiaurės Amerikos ir Pietų Amerikos – žemynus bei aplinkines Atlanto ir Ramiojo vandenyno salas, pakrančių jūras ir įlankas.

Šiame tome teikiami iš viso 51 šalies vietovardžiai (35 valstybių ir 16 valdų, sąrašą žr. Amerikos šalys). Kiekvienos šalies geografinių objektų sąrašą žr. Šalys. Brazilijos, JAV ir Meksikos objektai lokalizuojami smulkiau – dar ir pagal valstijas, o Argentinos ir Kanados – pagal provincijas. („Europos“ tome analogiška lokalizacija taikyta tik Didžiojoje Britanijoje ir Rusijoje.)

Amerikos oficialiojoje toponimijoje vyrauja keturios europiečių atneštos kalbos: anglų, ispanų, portugalų, prancūzų. Iš viso šiame tome vietovardžiai teikiami 13 kalbų (žr. Amerikos kalbos). Autentiškos toponimijos daugiakalbiškumą rengėjams pavyko nuosekliai parodyti vien Grenlandijos vietovardžių dvikalbyste.

Amerikos, kaip ir Europos, vietovardžių duomenų pagrindą sudaro „Visuotinės lietuvių enciklopedijos“ vardynas ir pasaulio atlaso „The Times Comprehensive Atlas of the World“, (10-asis leidimas, Londonas, 2001; kitaip – „Taimso atlasas“), tik rengiant šį tomą daugiau remtasi internetiniais šaltiniais, būtent tikslinant atranką, koreguojant aprašomais vietovardžiais vadinamų objektų duomenis. (Žr. AMERIKOS šaltiniai.)